Očkovanie proti Covid 19 u nás v ambulancii dostalo povolenie z MZSR. Začíname 2.9.2021

Očkovanie COVID-19 u nás v ambulancii

 

MZSR povolilo našej gynekologickej ambulancii očkovanie proti COVID 19 vakcínou od spoločnosti Pfizer. Očkovať možme všetkých od 12 rokov vrátane chlapcov a mužov.

Súčasťou zmluvy je poskytovanie konzultačnej služby v súvislosti s očkovaním, preto ak máte pochybnosti, máte možnosť bezplatnej konzultácie.

Očkovanie je bezplatné a kto by mal byť zaočkovaný ako prvý?

  1. osoby s poruchou imunity a ľudia bez sleziny
  2. diabetici
  3. chronicky chorí (+ iná diagnóza)
  4. všetci starší ako 50 rokov
  5. tehotné ženy
  6. očkovať sa môžu aj všetci mladší ľudia od 12 rokov,

Kedy sa očkovať?

Čo najskôr, aby sa stabilizoval normálny predpandemický život. V Bratislave a v BSK k tomu máme asi najbližšie.

Prečo?

U vyššie spomínaných skupín je vyššie riziko ťažkého priebehu ochorenia s potrebou ventilácie pľúc. Nezaočkované tehotné s delta variantom vo Veľkej Británii skončili v nemocnici 2x častejšie ako s predchádzajúcimi variantmi COVID-19 [1]. Plne zaočkované tehotné ženy v nemocnici neskončili. V UK je v súčasnosti zaočkovaných cca 130 000 tehotných. Ak sa zaočkuje tehotná žena, vytvorí protilátky aj pre svojho nenarodeného potomka a ten ostáva chránený pred ochorením COVID-19. Doteraz vážnejšie komplikácie po očkovaní pre tehotnú ani ich potomka neboli hlásené.

Ako na to?

  1. Ak nie ešte ste zaočkovaní a váhate, objednajte sa do poradne o očkovaní – mail: info@gynkomed.sk, tel. 0948 551 145 volajte v poslednú hodinu ordinačných hodín.
  2. Ak ešte nie ste zaočkovaní a chcete sa očkovať aj pri prevencii aj v pri poradni pre tehotné bez potreby cestovania do centier, objednajte sa na očkovanie mail: info@gynkomed.sk, tel. 0948 551 145 volajte v poslednú hodinu ordinačných hodín.. Denne môžeme zaočkovať 6 osôb a ich násobky 6 – kvôli riedeniu vakcíny.

Všetko vyššie napísané je v súlade so slovenskou legislatívou a odporúčaním Svetovej Zdravotníckej Organizácie (SZO – WHO).

 

[1] https://www.england.nhs.uk/2021/07/chief-midwife-urges-pregnant-women-to-get-nhs-covid-jab/

30 aug 2021|