Nedarí sa otehotnieť? Čo by mala žena vedieť o otehotnení.

85% párom sa podarí mať dieťa do roka a takmer všetkým do 2 rokov nechráneného pohlavného styku.

Ak sa to nedarí problém býva 50% u ženy a 50% u muža. U muža je treba vyšetriť základný spermiogram. počet spermií, pH, pohyblivosť a vitalitu spermií. vyšetrenie robíme u nás v ambulancii.

U ženy je treba vyšetriť či ovuluje. Nie všetky cykly bývajú ovulačné. vyšetrenie spočíva v kombinácii merania bazálnej teploty, ultrazvukového sledovania rastu folikulov či testovaním moču, krvi slín komerčne dostupnými testami v lekárni.

Ak žena ovuluje, mala by časovať pohlavný styk s vedomím, že vajíčko je oplodniteľné maximálne 12-24 hodín po uvoľnení, smermie prežívajú v bruchu ženy až 5 dní.

Na to aby spermie prešli cez krčok maternice a cez vajcovody nemal by byť v krčku chlamýdiová, mykoplazmová a ureaplazmová infekcia a maternica by nemala mať deformity a vajcovody by mali byť priechodné. Priechodnosť vajcovodov sa dá merať pomocou sonokontrastného gélu. Všetky tieto vyšetrenia realizujeme u nás v ambulancii.

Popisuje sa a možem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti, otehotnenie práve po aplikácii sonokontrastného gélu za účelom zistenie priechodnosti vajcovodov.

Poznaním týchto bodov, vie pár veľmi rýchlo odhaliť čo je treba robiť, aby mali spolú dieťa. 

 

04.12.2014